Tarih: 24 Haziran 2019

Gösterim: 834

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (BANÜ-ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ) Yaz Okulu Başladı

Üniversitemiz bünyesinde yakın zamanda faaliyete geçen, üniversitemizin sahip olduğu teknik, akademik ve sosyal imkanları, bölgemizde bulunan okullarla paylaşmayı ve bölgemizde okumakta olan ortaokul öğrencilerinin gelişimine akademik katkı vermeyi hedefleyen Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’miz (BANÜ-ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ) düzenlemekte olduğu Yaz Okulu ile başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.
Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu 5 günlük bir programı kapsamaktadır. Toplamda 160 öğrencinin eğitim alacağı Yaz Okulu iki grup halinde gerçekleştirilecektir. 1. Grup eğitimler 24-28 Haziran, 2. Grup eğitimler ise 1-5 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.
Yaz Okulu’nda; mBlock ile mBot Kodlamaya İlk Adım, Denizciliğin Temelleri, Sağlığımızı nasıl koruyabiliriz, Yenilenebilir Enerji ve Adolesanlarda Beslenmenin Önemi gibi derslerin uygulamalı olarak gerçekleştirilmesinin yanında öğrencilerimiz, astronomi ve uzay bilimleri başta olmak üzere çeşitli konularda eğitim amaçlı kullanılan planetaryum’da gösteri izleyecek sosyal, sportif kültürel gezi ve aktivitelerde bulunacaklardır.
Çocuk Üniversitesi Yaz Okulu’muzda Birinci grup eğitimler üniversitemiz Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonunda düzenlenen açılış programı ile başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan açılış programında açılış konuşmasını Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’miz (BANÜ-ÇOCUK ÜNİVERSİTESİ) Müdürümüz Dr. Öğr. Üyesi Orhan Duman gerçekleştirdi. Yaz Okulu hakkında velilere bilgilendirmede bulunan Dr. Öğr. Üyesi Orhan Duman’ın ardından Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir konuşmalarını gerçekleştirdi. Rektörümüz konuşmalarında, üniversitemiz çalışmaları hakkında kısa bilgilendirmede bulunarak, Çocuk Üniversitemizin önemine değindi.
Açılış töreni, Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in sembolik olarak beş Yaz Okulu öğrencisine beyaz önlük giydirmesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Yaz Okulumuzda İkinci grup eğitimler için online kayıtlarımız devam etmektedir. Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezimizin Yaz Okulu ve diğer faaliyetleri için https://cocuk.bandirma.edu.tr/ web sitesini takip edebilirsiniz.